facebook

Vyberte si svoje krbové kachle

Krbové kachle na drevo alebo na pelety

Relax s krásnym výhľadom na oheň a zážitok upokojujúceho tepla Vám zaručia moderné krbové kachle na drevo. Komfort, pohodlie a šetrenie nákladov sú základnými výhodami kachlí na pelety.

Krbové kachle na drevo

Krásny oheň a dokonalé teplo v klasickom dizajne

Krbové kachle na pelety

Automatické spotrebiče na pohodlné vykurovanie

Krbové kachle na drevo sú stále populárnym spôsobom kúrenia domácností. Vďaka novým technológiám vznikla široká ponuka typov, farebných prevedení a rozmerov. 

Prečo si vybrať krbové kachle?

Krbové kachle je v dome možné ľahko a rýchlo inštalovať. Patria medzi cenovo najdostupnejšie spotrebiče na kúrenie. Veľká paleta farieb, prevedení a rozmerov Vám umožní si nájsť pekný doplnok pre každú domácnosť. Dnes majú krbové kachle okrem napojenia na komín možnosť pripojiť sa aj na centrálny prívod vzduchu. Toto napojenie je dôležité v moderných domoch, kde sú tesné plastové okná, ktoré bránia prístupu čerstvého vzduchu potrebného na horenie.

Pri výbere dbajte vždy aj na účinnosť krbových kachlí a ich energetickú triedu. Nové krbové kachle musia spĺňať ECODESIGN 2022.  

Kachle na drevo

Jedná sa o najbežnejší typ voľne stojaceho krbu a v dnešnej dobe už sú vnímané ako nábytok. Narpíklad keramické kachle značky Sergio Leoni dokážu oživiť každú obývačku alebo aj zámok. Vyznačujú sa veľmi vysokou jednoduchosťou a rýchlym servisom. Nevýhodou pecí na spaľovanie dreva je predovšetkým otázka paliva. Ako palivo sa odporúča používať tvrdé listnaté drevo (dub, buk, hrab), ktoré má maximálnu vlhkosť do 18%. Pokiaľ má drevo vyššiu vlhkosť nebude dobre horieť a môžete poškodiť kachle a aj komín. Tiež treba mať na pamäti dostatok vhodného miesta pre skladovanie dreva.

Pozrite si našu ponuku krbových kachlí.

Peletové krbové kachle

Sú modernou alternatívou kachlí na drevo. Horenie je riadené počítačom a preto sa dosahuje vysoká úroveň účinnosti premeny tepla. Vďaka tomu produkujú tieto kachle aj nízky objem emisií. Zabudovaný počítať dokáže automaticky zapáliť oheň a udržiavať vopred zvolenú teplotu. Prevádzka je teda oveľa pohodlnejšia a menej prašná (zásobník s popolom treba čistiť len raz za pár dní). Drevo na horenie je vo forme peliet, ktoré sa skladujú v zásobníku zabudovaného priamo v spotrebiči. Zásoba vydrží až 5 dní, podľa vybraného modelu. Výrobky si môžete vybrať aj v našom eshope.

SMART Domácnosť

Peletové kachle od spoločnosti  MCZ majú integrovanú podporu ovládania zariadenia cez aplikáciu a internet. Pre ostatné kachle ponúkame bezdrôtové termostaty s Wi Fi. Tieto Vám umožnia pohodlne ovládať teplotu v dome cez internet a svojimi zabudovanými funkciami termostat dokáže ušetriť náklady na kúrenie alebo chladenie.

pellet

Čo sú to pelety?

Peleta je palivo vyrobené z lisovaného dreva …
krbove kachle ecodesign

Dozviete sa viac o ekológii našich krbov

Krbové kachle vyhovujú najnovšej norme EcoDesign 2022