facebook

Tepelné čerpadlá pre ústredné kúrenie a teplú vodu

Pohodlie a teplo, ktoré tepelné čerpadlo vzduch/voda poskytuje, ocenia majitelia domov bez existujúcej prípojky na zemný plyn. Vysoká účinnosť a nízka spotreba energie sú hlavné výhody tepelných čerpadiel vzduch voda TermoPlus.

Spoločnosť TermoPlus navrhuje a vyrába tepelné čerpadlá výnimočnej kvality s osobitným zameraním na vysoký výkon. TermoPlus je jedným z prvých európskych výrobcov tepelných čerpadiel, ktorý bol založený v roku 1992, ako rodinná spoločnosť. V ponuke sú okrem iného: tepelné čerpadlá na ohrev úžitkovej vody, tepelné čerpadlá vzduchu (vzduch/voda).

Chcete zistiť, aké čerpadlo potrebujete?
Vyplňte náš jednoduchý a krátky formulár a naši technici na základe týchto údajov vyberú ten správny produkt práve pre Vás.
Zabezpečujeme odbornú montáž po celom Slovensku. Individuálny prístup pre Vás zaistí ten správny produkt.

Tepelné čerpadlá na ústredné kúrenie a ohrev TÚV

Tepelné čerpadlá na ústredné kúrenie a ohrev TÚV

Tepelné čerpadlá na ohrev TÚV

Tepelné čerpadlá na ohrev TÚV
ekologiczne ogrzewanie pompą

Kúrenie v harmónii s prírodou

Tepelné čerpadlo pracuje automaticky v závislosti od potreby tepla Vášho domu. Vďaka modernej technológii dostupnej v našich zariadeniach je práca tepelného čerpadla veľmi tichá a nemusíte robiť žiadne ďalšie práce súvisiace s vykurovaním.

Maximálny výkon

Použitie patentovanej technológie používanej vo vonkajšej jednotke invertora Mitsubishi Zubadan zaisťuje prevádzku pri maximálnej účinnosti aj pri vonkajšej teplote -15 ° C.

Plný výkon pri vysokých mrazoch znamená nízke náklady na vykurovanie.

Najvyšší pomer COP
Naše tepelné čerpadlá TermoPlus spolu s Mitsubishi Zubadan dosahujú COP 6,65 bez prevádzky elektrického ohrievača.

Aj iní sa chvália vysokým COP?
Skontrolujte, pri akej okolitej teplote!
Keď porovnáme hodnoty konkurenčných firiem s našimi, ale pri mínusových teplotách zistíme, že máme oveľa vyššiu COP. V konkurencií často zapínajú elektrický dohrev už od 0 ° C, čo mení tepelné čerpadlo na bežné elektrické vykurovanie.

pompy ciepła
sterowanie pompą ciepła

Inteligentné riadenie

Pomocou aplikácie MELCloud môžete riadiť a kontrolovať prevádzku tepelného čerpadla pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača. Priebežne môžete monitorovať aj náklady na vykurovanie.

Pozrite sa, aké ľahké to je. Vyskúšajte demo verziu
https://app.melcloud.com/

Tepelné čerpadlá

Prirodzené kúrenie, ktoré čerpá svoju silu zo vzduchu,
ktorý nás obklopuje. Bezplatná a nekonečná obnoviteľná energia.

Nie každé lacné čerpadlo je pri použití rovnako ekonomické.

Aké tepelné čerpadlo vybrať?

Nie každé lacné čerpadlo je pri použití rovnako ekonomické.

V závislosti od zdroja tepla možno typy čerpadiel rozdeliť do troch skupín: vzduch, zem a voda. Výber závisí od finančných možností investora a prostredia, v ktorom sa budova nachádza. Toto nie je ľahké rozhodnutie, vyžaduje viac sa zamyslieť ako pri výbere tradičných spôsobov vykurovania, ale má to niekoľko výhod. Poďme sa najprv pozrieť, s akými typmi tepelných čerpadiel sa môžeme stretnúť.

Tepelné čerpadlá – vzduch

Vzduchové čerpadlá si v poslednej dobe získavajú na popularite, hlavne kvôli skutočnosti, že veľkosť okolia budovy nie je obmedzením (napr. pozemok). Koniec koncov, vzduch je všade. To však neznamená, že takéto čerpadlo nemá žiadne nevýhody. Nie je žiadnym tajomstvom, že vzduch nie je najlepším nosičom tepla z dôvodu premenlivosti jeho teplôt. Často klesajú aj pod – 20 ° C. To zasa zvyšuje prevádzkové náklady čerpadla, pretože potom spotrebuje viac elektriny na výrobu rovnakého množstva tepla ako pri vyšších teplotách. Existujú dva typy vzduchových čerpadiel.

  • Čerpadlo vzduch – voda. Teplo sa odoberá zo vzduchu a prenáša sa do vody. Používa sa na ohrev teplej úžitkovej vody.